Dni Kultury Zdrowotnej

Działania klas w ramach szkolnego projektu Dni Kultury Zdrowotnej

2018/2019

Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Samorzadu Uczniowskiego!  - Tutaj

Klasa VA

Klasa VIIID

W ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie klasy VIII D realizowali temat: „Dobre jedzenie zawsze w cenie”. Pracując w grupach: wyjaśnili pojęcie „dobre jedzenie”, odżywianie, dieta; podali przykłady z przeszłości i współczesne dotyczące zdrowego żywienia, ocenili, czy uczeń stosuje wartościowe pożywienie, wymienili zasady, które warto znać i stosować w zdrowej diecie.

Dodatkowa grupa uczniów przygotowała gazetkę klasową na tematy zdrowego odżywiania.

Kilku uczniów przygotowało drugie śniadanie bogate w węglowodany złożone, które stanowią podstawowe źródło energii dla organizmu oraz warzywa, które oprócz energii dostarczają witamin i błonnika.

FOTOGRAFIE

Klasa VIIC - wych. E. Kostecka