Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

17 czerwca 2019 21:46 | Aktualności

Zamek Książ i Explora Park

Dnia 17 czerwca 2019 roku uczniowie klas VIII (b, c, d, e), wzięli udział w jednodniowej wycieczce edukacyjnej do Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Grupa wyjechała ze Żmigrodu o godzinie 7.00.
O godzinie 9.00 dotarła do Wałbrzycha, gdzie wzięła udział w lekcji edukacyjnej w Parku Nauki i Techniki „Explora Park”. Uczniowie, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Nauczyciel-animator przedstawił temat z lekcji matematyki „Lustrzane odbicia”. Przez ok. 30 min. objaśniał pojęcia przygotowując grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. Po części wykładowej młodzież miała czas dla siebie, mogła przetestować wszystkie urządzenia znajdujące się w Explora Parku, co sprawiło im dużo frajdy.

Po lekcji matematyki przyszedł czas na ciekawą dawkę historii. W pobliskim zamku Książ, zwany Perłą Dolnego Śląska. Uczniowie dowiedzieli się o bogatej przeszłości zamku, poznali jego tajemnice oraz historie Księżniczki Daisy. Sam zamek zachwycał pięknymi salonami barokowymi: Salon Biały i Zielony, kominki, meble…

Zwiedzanie zakończone zostało wejściem do podziemnych tuneli wydrążonych na głębokości 50 metrów pod zamkiem. Uczniowie poznali teorie o celu ich powstania oraz tragiczną historię więźniów, których rękami te tunele zostały wydrążone.

Wycieczka okazała się ciekawym wydarzeniem – pełnym nauki, pozwalającym poszerzyć swoją wiedzę w przyjemny, a zarazem przystępny sposób.

Ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci ósmoklasistów. Zmęczeni, ale zadowoleni, po godzinie 16.00, wróciliśmy do Żmigrodu.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Żmigrodzkie Szkoły na Wysokim Poziomie” realizowany przez Fundację „W drogę”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego.

opiekunowie: Aleksandra Nogała, Anna Wołoszyn

FOTOGRAFIE