13 czerwca 2019 09:38 | Aktualności

Parada Smoków ..Dni Smoka 2019"

7 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Paradzie Smoków zorganizowanej z okazji
X Żmigrodzkich Dni Smoka.
O godz. 16.30 zgromadziliśmy się w miejscu zbiórki, czyli na terenie Ogródka Jordanowskiego, gdzie czekała już na nas piękna i kolorowa  smoczyca Marylka.
Każdy z uczestników Parady otrzymał na miejscu upominek od pracowników Urzędu Miejskiego- maski z wizerunkiem smoka.
Po kilkunastu minutach wyruszyliśmy w smoczą wędrówkę ulicami naszego miasta. Dzieci przyniosły ze sobą kolorowe balony, ubarwiając  nasz korowód.
Gdy wszystkie smoki dotarły już na plac targowy burmistrz Robert Lewandowski oficjalnie rozpoczął obchody X Żmigrodzkich Dni Smoka i ogłosił konkurs na Najsmoczniejszego Smoka.
Po burzliwych obradach  okazało się ku naszemu zadowoleniu, że smoczyca Marylka otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za wykonanie i udział w Żmigrodzkiej Paradzie Smoków.
Do zobaczenia za rok!

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.