19 maja 2019 22:06 | Aktualności

Wycieczka do Złotego Stoku

Dn. 15 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Złotego Stoku w ramach projektu „Żmigrodzkie Szkoły na Wysokim Poziomie” realizowany przez Fundację „W drogę”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestniczyło w niej 32 uczniów ze wszystkich klas czwartych.

Celem wyjazdu było poszerzenie i utrwalenie wiedzy z zakresu przyrody.

W Złotym Stoku znajduje się dawna Kopalnia Złota, którą mogliśmy zwiedzić oraz poznać jej historię. Wielką atrakcją była możliwość płukania złota oraz szukania w piasku kamieni szlachetnych.  Widzieliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad. Podróż po kopalni zakończyliśmy wyjazdem kolejką.

Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Minerałów i Park linowy.

Przeszliśmy, fragment Śnieżnickiego Parku Narodowego. W praktyce rozpoznawaliśmy rodzaje drzew, w potoku obserwowaliśmy nartniki oraz jaszczurkę traszkę. Uczniowie mieli możliwość rozpoznać w terenie i dotknąć rozmaitych skał.

Na zakończenie zjedliśmy pyszny obiad. Każdy zabrał ze sobą wybraną pamiątkę.

Pogoda tego dnia się do nas nie uśmiechała, lecz nam dopisywały dobre humory!!!

Opracowała: Arleta Kamińska- Sadat

Wycieczka do Złotego Stoku