10 maja 2019 13:35 | Aktualności

Pokazy fizyczno – chemiczne

9 maja odbyły się w naszej szkole pokazy fizyczno – chemiczne prezentowane przez doktorantki Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu „Żmigrodzkie szkoły na wysokim poziomie”, realizowanego przez Fundację „W drogę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego. W pięciu godzinnych pokazach uczestniczyło w sumie 250 uczniów z klas: 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 7a, 7b, 7c, 6a, 6b, 6c i 5f.

W trakcie pokazów fizyczno-chemicznych zaprezentowane zostały zjawiska związane z napięciem powierzchniowym cieczy.  Z kolei doświadczenia chemiczne, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie, wyjaśniły na czym polega zjawisko chromizmu, jakie są jego rodzaje i gdzie zjawisko to znajduje zastosowanie praktyczne.

Pokazy bardzo się podobały, doświadczenia dostarczyły wszystkim obecnym wielu niezapomnianych przeżyć i emocji.

Szkolny opiekun projekt: Anna Wołoszyn

Pokazy fizyczno – chemiczne