Aktualności

20 kwietnia 2018 14:37 | Aktualności

Konkurs "Kreatywny recykling - drugie życie odpadów"

20. kwietnia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych odbył się finał gminnego konkursu "Kreatywny recykling - drugie życie odpadów". Twórcy prezentowanych prac konkursowych wykazali się ogromną pomysłowością -  recyklingowe dzieła były róznorodne, piękne i użyteczne zarazem. Podziwiać można było foliowe i papierowe kreacje, zabawki z nakrętek, meble z palet i butelek, zegar i inne rzeźby stworzone z odpadów.

 

Nasza szkoła zaprezentowała szklarnię wykonaną z butelek PET. Zadbaliśmy oczywiście, aby szklarnia spełniała swą funkcję- wewnątrz umieściliśmy egzotyczne rośliny wypożyczone na ten czas ze szkolnej bilbioteki. Reprezentanci szkolnej szpołeczności - uczniowie klas 5b oraz 6c podjęli się trudnego zadania - przetransportowania szklarni na teren ZSS. Problemem nie była waga konstrukcji ale jej niestabilność. Na szczęscie na miejscu konkursu wystarczyło kilka sprawnych ruchów, metry taśmy klejącej i obciążające szklarnię baniaki z wodą aby nadać jej pierwotnie  zamierzony kształt i odpowiednio wyeksponować naszą pracę. 

 

Czas, w którym jury oceniało prace, umiliły nam wokalistki z ZSS. Dziewczęta zaprezentowały radosny, wiosenny repertuar, fantastycznie pasujący do obchodów Dnia Ziemi. Pogoda dopisała również iście wiosenna, także spędziliśmy razem bardzo miłe, relaksujące chwile. 

 

Miejsca medalowe oraz Grand Prix przypadły w udziale reprezentantom innych szkół. Otrzymaliśmy dyplomy oraz drobny upominek, do wykorzystania w czasie zajęć w bibliotece. 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się podobny konkurs, ponieważ pomysły na prace z odpadów już nam kiełkują w głowach. 

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli aktywny udział w zbiórce butelek- to dzięki Wam mogliśmy zbudować naszą szklarnię. 

 

Dobrawa Jurkowska

 

TUTAJ można zobaczyć jak powstawała szklarnia i podziwiać inne prace konkursowe.

Przeczytano: 259 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: