21 listopada 2017 17:49 | Aktualności

Konkurs Informatyczny Bóbr - Junior

Znamy już wstępne wyniki Konkursu Informatycznego Bóbr-Junior klasy VII SP i gimnazja. Trzy pierwsze miejsca w klasach VII zajęli:

1. Kacper Turczyński kl. VIIe
  2. Krystian Popów kl. VIIe
  3. Natalia Żygadło kl. VIId

Występ w Konkursie był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i praktycznych umiejętności informatycznych. Ponadto stworzył okazję do bezpośredniej rywalizacji uczestników ze sobą oraz z uczniami z innych szkół polskich i europejskich.

Jego głównym celem pozostaje rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów, na wszystkich etapach edukacyjnych. Umiejętność posługiwania się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych.

Strona konkursu - https://www.bobr.edu.pl/

Nauczyciel informatyki: Anna Wołoszyn