Galeria

3b - Dni Kultury Fizycznej

Ilość zdjęć: 4

Uczniowie kl 3b w ramach Dnia Kultury Fizycznej uczestniczyli w wyścigach z przyrządami, Nastepnie rozegrali mecze mini piłki koszykowej . Zabawa była przednia.

pokaż więcej »

10.05.2016 - wycieczkę do Złotego Stoku - 6d

Ilość zdjęć: 15

Dnia 10.05.2016 udaliśmy się z klasą na wycieczkę do Złotego Stoku. Pogoda nam dopisywała i było bardzo przyjemnie. Na początku poszliśmy do sztolni, pani podróżniczka opowiadała nam różne ciekawe historie związane z tym miejscem. W podziemiach znajdowały się pomieszczenia, które miały niezwykłą historię i przeznaczenie. W jednym z nich była na przykład wystawa różnorodnych znaków, na których znajdowały się przestrogi, zakazy lub nakazy. Następnie poszliśmy do miejsca gdzie znajdowało się złoto, bardzo mi się tam podobało. Wszystko tam miało swój własny urok. Później poznaliśmy alchemika, który wyjaśnił skąd wzięła się trucizna arszenik i kto ją wynalazł. Przechodziliśmy przez chodnik strachu, zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni, schodziliśmy po schodach licząc je, ponieważ podróżniczka powiedziała, że kiedy to zrobimy spełni się nasze najskrytsze marzenie. Gdy zeszliśmy na dół zobaczyliśmy piękny wodospad. Ze sztolni wyjechaliśmy kolejką, a następnie mieliśmy czas na obiad. Po posiłku udaliśmy się do tunelu i tam płynęliśmy tratwą. Było trochę ciasno i zimno, ale podobało nam się to. Później płukaliśmy piasek i szukaliśmy w nim złota. Cała klasa była bardzo zgrana i każdemu się podobało. Na koniec poszliśmy na lody, lecz niestety była to nasza ostatnia atrakcja. Wycieczka była udana i ciekawa. Mieliśmy szanse poznać historie i ciekawostki na temat tego miejsca. Naprawdę warto tam pojechać.

pokaż więcej »

Wybory do SU

Ilość zdjęć: 7

Dnia 30.05.2016r. (poniedziałek) od godziny 8:00 do 12:00 odbędą się w bibliotece szkolnej przy ulicy Szkolnej 11 WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO na rok szkolny 2016 - 2017. Plakaty wyborcze kandydatów znajdują się na tablicy obok pokoju nauczycielskiego przy ulicy Szkolnej 11 oraz na stronie internetowej Samorządu Uczniowskiego: (https://sites.google.com/site/samorzaduczniowskispzmigrod/home/rok-szkolny-2015-2016/samorzad-szkolny). Uprawnieni do głosowania są uczniowie klas 4-6 oraz nauczyciela. Głosować będzie można od godziny 8:00 do godziny 11:00, od godziny 11:00 do godziny 12:00 komisja podliczać będzie głosy. Samorząd Uczniowski Barbara Robińska

pokaż więcej »

Góra Grosza

Ilość zdjęć: 12

Nasza szkoła oraz organizator akcji w naszej szkole Pani Barbara Robińska (opiekun Samorządu Uczniowskiego) otrzymali dyplom za zaangażowanie w akcję Góra Grosza. Wszyscy uczniowie, nauczyciela i pracownicy naszej szkoły włączyli się do akcji pomagając dzieciom. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Samorządu Uczniowskiego.

pokaż więcej »

Powiatowy konkurs ortograficzny - Złote pióro

Ilość zdjęć: 3

Dnia 28 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Krynicznie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny – Złote pióro. W konkursie brało udział 18 uczniów klas III, z 13 szkół powiatu trzebnickiego. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem ortograficznym pt. „Odważny marynarz”. Szkołę Podstawową w Żmigrodzie reprezentowali: Adam Kanicki z kl. III a, który zajął I miejsce i Aleksandra Olczak z kl. III c, która zajęła V miejsce. Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy – Milena Pałko. Na trzecim miejscu znalazło się dwóch uczniów – Gracjan Soja ze Szkoły Podstawowej w Zawoni oraz Michalina Wdowiak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich.

pokaż więcej »

III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas 6 SOWA

Ilość zdjęć: 10

Dnia 26 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr. 3 w Trzebnicy odbył się już III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas 6 SOWA. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maja Mazurek z klasy 6a oraz Adrianna Sobala z klasy 6c. Adrianna Sobala zajęła II miejsce a Maja Mazurek zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów, Barbara Robińska.

pokaż więcej »

15 Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego w klasach 4-6

Ilość zdjęć: 16

W kwietniu w naszej szkole odbył się już XV Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas 4-6. Laureatami konkurs zostali: W kategorii klas czwartych: I miejsce - Zofia Radziszewska 4a II miejsce - Marta Żurek 4a III miejsce - Brajan Miedzwiecki 4a W kategorii klas piątych: I miejsce - Eliza Łuszczyk 5c II miejsce - Wiktoria Kaleta 5b III miejsce - Pola Żyto 5b W kategorii klas szóstych: I miejsce - Adrianna Sobala 6c II miejsce - Maja Mazurek 6a III miejsce - Dorota Sokołowska 6c Uczennice: Maja Mazurek z klasy 6a oraz Adrianna Sobala z klasy 6c będą reprezentować naszą szkołę na III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla klas 6, który odbędzie się 26.04.2016r. Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i życzymy dalszych sukcesów. Barbara Robińska Monika Szubert

pokaż więcej »