AAA
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

Profilaktyka prozdrowotna

Rok szkolny 2018 - 2019:

 

Tydzień Kultury Zdrowotnej "Zdrowe dzieci bogactwem przyszłości"

 

Od  22 do 26 października 2018 r. trwały w naszej szkole DNI KULTURY ZDROWOTNEJ, w tym roku pod hasłem "ZDROWE DZIECI BOGACTWEM PRZYSZŁOŚCI".

 

WSZELKIE INFORMACJE, ZDJĘCIA, FILMY I PREZENTACJE ZDAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO! Barbara Robińska

 

Pod adresem: https://sites.google.com/site/samorzaduczniowskispzmigrod/home/rok-szkolny-2018---2019/6-profilaktyka-i-zdrowie


Rok szkolny 2017 - 2018:

Tydzień Kultury Zdrowotnej"Zdrowie zachowuję, gdy z nim współpracuję"

Od  30.10.2017 r. do 10.11.2017 r. trwały w naszej szkole DNI KULTURY ZDROWOTNEJ, w tym roku pod hasłem "ZDROWIE ZACHOWUJĘ, GDY Z NIM WSPÓŁPRACUJĘ".

WSZELKIE INFORMACJE, ZDJĘCIA I FILMY ZDAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO! Barbara Robińska

Pod adresem: https://sites.google.com/site/samorzaduczniowskispzmigrod/home/rok-szkolny-2017---2018/8-profilaktyka-i-zdrowie

 

Dopalaczom STOP!- Wybieram życie

22.09.2017 roku w auli I LO w Miliczu odbyła się konferencja naukowa pt. „Dopalaczom STOP! - Wybieram życie”, organizowana przez m.in. Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny, Polski Czerwony Krzyż. Wzięło w niej udział wiele osób - lekarze, wykładowcy uczelni medycznych, pracownicy służb ochrony zdrowia, inspektorów sanitarnych, policja, pedagodzy, dyrektorzy szkół, rodzice oraz przedstawiciele młodzieży. Naszą szkołę reprezentował samorząd szkolny, a więc przewodnicząca szkoły Hanna Pabich, zastępca przewodniczącej szkoły Zofia Popadeńczuk, sekretarz szkoły Wiktoria Milan oraz Aleksandra Dudziak, jak i pani pedagog Jadwiga Dorabiała, pani Barbara Robińska - opiekun samorządu uczniowskiego oraz pani dyrektor Dorota Jakusztowicz. Reprezentantem rodziców była pani Dudziak.

Dziewczynki z powyższego spotkania sporządziły notatki w formie prezentacji, które będą zaprezentowane klasą 4-7 na godzinach wychowawczych. Wiadomości!

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Prezentacja 4

Zdjęcia!


Rok szkolny 2016 - 2017:

 Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij: Tutaj

  Tydzień Kultury Zdrowotnej w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie

      W dniach od 8 do 15 listopada br. w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie został zorganizowany Tydzień Kultury Zdrowotnej. W programie aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna. Koordynatorem projektu była Pani Barbara Robińska. Uczniowie klas młodszych rozpoczęli obchody od włączenia się w ogólnopolską akcję „Śniadanie daje moc”. Do wspólnego śniadania uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywali się dużo wcześniej. W klasach odbyły się zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Najmłodsi poznali także 12 zasad zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Na zajęciach plastycznych oraz zajęciach j. niemieckiego z p. Barbarą Robińską  powstały prace, przedstawiające ulubione warzywa i owoce. Dzieci wykonały także gazetki, na których znalazły się przepisy na surówki, soki i dania ze zdrowych produktów oraz plakaty zachęcające do prowadzenia zdrowego stylu życia. Na zajęciach z edukacji społeczno–przyrodniczej uczniowie układali Piramidę żywieniową oraz wykonali pyszne sałatki owocowe. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się  w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, szaszłyki, sałatki itp. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone i niecodzienne.

           Wśród uczniów dużym zainteresowaniem cieszyła się także akcja „Dzień Świeżaka”, podczas której odbyła się owocowo-warzywna sesja zdjęciowa. 

            Klasy starsze najpierw losowały różne warzywa i owoce, a później przygotowywały na ich temat najróżniejsze materiały i działania, mające propagować wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. Wynikiem tego były bardzo dopracowane gazetki klasowe, które opowiadały o walorach wybranych warzyw i owoców. Klasy przygotowywały także prezentacje uzupełniające klasową gazetkę, na które później wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli oddawać głosy.  Wygrała klasa 4a prezentacją poświęconą pomidorom.  

            24.11.2016r. odbyła się uroczysta gala zwieńczająca. Na sali gimnastycznej przy ul. Szkolnej zaprezentowały się klasy 4 - 6, które zachęcały wszystkich przybyłych do spożywania zdrowych owoców i warzyw. Każda klasa przygotowała swoje stoisko, na którym prezentowała swoje warzywo lub owoc, a także różne produkty spożywcze z nim związane. Pragniemy tu podkreślić ogromną pomoc rodziców w przygotowaniu rozmaitych smakołyków. Poza tym każda klasa przygotowała występ artystyczny w jakiś sposób opowiadający o klasowym owocu lub warzywie. Komisja oceniająca mogła obejrzeć przedstawienia, posłuchać piosenek i wierszy, które przygotowały klasy wraz ze swoimi wychowawcami. Na zakończenie najlepsze występy zostały uhonorowane dyplomami, a wszyscy dostali nagrody w postaci chipsów jabłkowych i figowych, orzeszków ziemnych, batonów owocowych i gorzkich czekolad: I miejsce w kategorii klas czwartych zajęła klasa 4a,  w kategorii klas piątych klasa 5b, w kategorii klas szóstych klasy 6b i 6c. Klasa 6a otrzymała dyplom i nagrodę za najwspanialsze oraz  najsmakowitsze stoisko, a klasa 5a otrzymała dyplom i nagrodę za najlepszą gazetkę klasową. Pozostałe klasy otrzymały nagrodę pocieszenia. 

 

Gazetka szkolna "Na Ukos" przygotowała specjalny dodatek, w którym w artykułach, krzyżówkach, malowankach  poruszono różne zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia.

           „Dni kultury zdrowotnej” w naszej szkole przebiegły w przyjemnej i radosnej atmosferze.  Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i zaangażowanie do kolejnych działań sprawią, że dzieci już od najmłodszych lat będą nabywały zdrowe nawyki i w przyszłości żyły aktywnie i zdrowo.

 

 Joanna Czajkowska

 Dorota Warzocha

 1 - 3 

Dzieci z klasy 2 c również w tym roku szkolnym uczestniczyły  w  ogólnopolskiej akcji  „Śniadanie daje moc”.

Do wspólnego śniadania dzieci przygotowywały się dużo wcześniej. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonywali  owoce i warzywa z kolorowego papieru oraz warzywno – owocowe opaski na głowy, które miały ubrane podczas  wspólnego śniadania. Wykonały też gazetkę, na której znalazły się przepisy na surówki, soki i dania ze zdrowych produktów. Na zajęciach z edukacji społeczno – przyrodniczej układały Piramidę żywieniową oraz wykonywały pyszne sałatki owocowe. Dzieci uczyły się, jak należy  przygotować  zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki z pełnoziarnistego chleba. Potrafią zrobić owocowe szaszłyki  i owocowe zwierzątka, np. jeża, pawia, gąsienicę i inne. Dzieci piły również pyszne, naturalne i świeże soki z różnych  owoców i warzyw oraz wodę niegazowaną. Wspólne zdrowe śniadanie było  dużą frajdą dla dzieci i lekcją zdrowego stylu odżywiania.

 

Klasa 2c wraz z wychowawcą panią Jadwigą Gil wykonała przepyszne sałatki owocowe. Zdjęcia

 

Klasa 2c wraz z wychowawcą panią Jadwigą Gil wykonała owoce z papieru. Zdjęcia.

  

Klasa 2c wraz z wychowawcą panią Jadwigą Gil zjadła przepyszne śniadanie, które z pewnością daje moc do dalszego działania. Zdjęcia.

   

Wystrój klasy: Zdjęcia.

  

Pani Jadzia Gil wykonała również dekoracje na korytarzu szkolnym przy ulicy Batorego. Zdjęcia.

  

Klasy 2a, 2b, 2c oraz 2d wraz z panią Barbarą Robińską wykonały przepiękne prace plastyczne: wydzieranki, wyklejanki i kolorowanki. Najpiękniejsze prace (a było ich nie mała) zostały nagrodzone dyplomem oraz nagrodą w postaci: farb, kredek lub pisaków ufundowanych przez Radę Rodziców.

 Zdjęcia: 2a2b2c i 2dNagrodzeni uczniowie.

  

Najpiękniejsze prace zostały wyeksponowane na gazetkach samorządu uczniowskiego  przy ulicy Szkolnej 11 i Szkolnej 7. Zdjęcia.

  

Prace uczniów klasy 5b wykonane pod kierunkiem Pani Barbara Robińskiej, przyklejamy soczewicę. Zdjęcia. 
 
Plakaty klasy 6b, wykonane na lekcji informatyki z Panią Barbara Robińska. Zdjęcia. 

Pani Barbara Robińska wykonała dekoracje budynków przy ulicy Szkolnej 7 i 11.

 
1) "Zdrowo i wesoło" Zdjęcia.
2)  Gazetka "Dni Kultury Zdrowotnej" - gazetka przy ulicy Szkolnej 11 i Szkolnej 7. Zdjęcia.
3) "Zdrowe wiersze" Zdjęcia.     Dokument.
4)  Gazetka "Śniadanie daje moc" Zdjęcia.
 
Pani Barbara Robińska wykonała również gazetkę o zdrowym odżywaniu w języku niemieckim, gazetka pt. "Gesunde Ernährung". Zdjęcia.    Prezentacja.
 
"Dzień Świeżaka":
W dniu 8 listopada odbył się mały projekt Dzień Świeżaka. W związku z nadchodzącymi Dniami Kultury Zdrowotnej w naszej szkole, postanowiliśmy promować zdrowe odżywianie poprzez popularne w ostatnim czasie wśród dzieci ,,Świeżaki". Chętni uczniowie z klas O-VI mogli przynieść do szkoły swoją maskotkę ,,Świeżaka". Podczas długiej przerwy odbyła się bardzo kolorowa, owocowo-warzywna sesja zdjęciowa. Szybka, spontaniczna akcja cieszyła się wśród uczniów wielkim powodzeniem, można śmiało powiedzieć,że dzieci były zachwycone. Było bardzo wesoło,śmiesznie i kolorowo. 
 Pomysł projektu i zdjęcia: Monika i Krzysztof Szubert.   Zdjęcia.
 
 Klasa 1a wraz z wychowawcą Panią Jolantą Kurzbach.  Zdjęcia.  
 
Wystrój klasy:  Zdjęcia.
 
Klasa 3e wraz z wychowawcą Panią Joanną Czajkowską.  Zdjęcia. 

  

Pani Joanna Czajkowska wykonała również gazetkę na korytarzu przy ulicy Batorego. Zdjęcia.

  

Klasa 2e wraz z wychowawcą Panią Anną Bruszewską. Zdjęcia. 

  

KLASA III B – wychowawca Bożena Spruta

 Uczniowie kl. III B wzięli udział w IV edycji programu „ Śniadanie daje moc”. Wraz z bohaterami Tolą  i Maksem dwójką małych galaktycznych agentów poszukujących Wszystkojady  wzięli udział w czterech  „ Misjach Śniadaniowych” w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania , o roli prawidłowego żywienia. Najważniejszym celem lekcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

8 listopada uczniowie kl. III B spożywali wspólne śniadanie przygotowane wraz z rodzicami. Zdjęcia. 

Klasa 2d wraz z wychowawcą Panią Renatą Jasińską. Zdjęcia. 

  

Dzieci z klasy 2d wykonała również z całą rodziną prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych przy ulicy Batorego.  Zdjęcia. 
 
Klasa 2a wraz z wychowawcą Panią Ireną Skoczylas.  Zdjęcia. 

 

Oddziały przedszkole również wzięły udział w naszym projekcie:
 
Oddział O - A - wychowawca Pani Alicja Wojda.  Zdjęcia.
Gazetka na korytarzu szkolnym.  Zdjęcia. 

  

Oddział O - B - wychowawca Pani Jolanta Gibka. Zdjęcia.
Gazetka na korytarzu szkolnym. Zdjęcia. 

 Uczniowie klasy III A w ramach projektu przygotowali zdrowe zestawy śniadaniowe i wspólnie jedli śniadania. Wykonali na zajęciach komputerowych prezentacje na temat planowania zdrowych posiłków. Na zajęciach plastyczno - technicznych zaprojektowali maskotkę - "Mój ulubiony owoc i moje ulubione warzywo". Prace umieszczono na wystawie na szkolnym korytarzu w budynku przy ulicy Szkolnej 11. Na zajęciach polonistycznych układali hasła zachęcające do jedzenia warzyw i owoców. Działania projektowe realizowano pod kierunkiem wychowawcy pani Małgorzaty Radziszewskiej. Zdjęcia.  Prace plastyczne. 

 

Do akcji  przyłączyła się również  Świetlica Szkolna na ,, Batorego,, . W ramach akcji uczniowie  mieli zorganizowane  zajęcia,  w których mogli podzielić się  swoją znajomością  owoców i warzyw. Zorganizowaliśmy wspólne śniadanie: dzieci prezentowały  przygotowane w domu śniadania.  Dzieliliśmy się informacjami o tym  co ważne jest dla zdrowego rozwoju organizmu. 

Poprowadzone były również zajęcia plastyczne,  na których   wykonano  gazetkę tematyczną oraz  hasła promujące zdrowe odżywianie. Ponadto dzieci wykonały piękne ilustracje. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z pluszowymi owocami i warzywami.  Zdjęcia. 

 

W ramach Projektu Prozdrowotnego w roku szkolny 2016/2017, w klasie III C zostały przeprowadzona lekcje o tematyce prozdrowotnej celem, których było: zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego stylu życia, promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną i stosowanie zasad właściwego odżywiania, podniesienie świadomości uczniów na temat uzależnień, uczenie dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie uczniom właściwego stylu życia w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie, uczenie dokonywania właściwych wyborów żywieniowych i odpowiedzialności za to, co jedzą. 
Lekcje o tematyce prozdrowotnej, pt. Jak należy dbać o zdrowie, przeprowadziła w klasie szkolna pielęgniarka - pani Iwona Pietruszka. Podczas, której omówiła zasady postępowania, jak należy dbać o własne zdrowie i jak należy zachowywać się w kontaktach z innymi osobami, gdy jesteśmy chorzy. Poza tym w klasie została przeprowadzona pogadanka na temat zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dzieci zostały zapoznane z piramidą żywieniową, w parach sporządziły jadłospis dnia zdrowego żywienia oraz samodzielne wykonały prace plastyczne, pt. Mój ulubiony owoc.  

 Marta Petryszyn  

 Zdjęcia.  

 

 Uczniowie kl. IIId w ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia. Podczas tych lekcji zapoznali się z najważniejszymi zasadami prawidłowego odżywiania się oraz piramidą zdrowego żywienia. Dzieci wykonywały również samodzielnie kolorowe plakaty o tematyce zdrowotnej  informujące, o tym, co należy robić oraz jak należy się odżywiać, aby być zdrowym.  

Izabela Poślednik 

Zdjęcia. 

 

4 - 6  

Klasy 4- 6  wylosowały owoc lub warzywa, które muszą zareklamować (w formie przedstawienia, reklamy, skeczu, piosenki). Poza tym klasy musiały wykonać gazetki klasowe oraz prezentacje multimedialne.
 
Wszystko po to by zachęcić nas do jedzenia owoców i warzyw.
 
 
Oto prezentacje powyższych klas:
 
4a - pomidor
4b - winogrono
4c - kapusta
5c - truskawka
6a - jabłko
6b - szpinak
6c - marchewka
6d - gruszka
 
  
Dnia 24.11.2016r. na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie "Dni Kultury Zdrowotnej" w klasach 4-6. Każda klasa zaprezentowała swój sposób na zachęcenie publiczności do jedzenia wylosowanego przez siebie owocu lub warzywa. 
     
Gala Dni Kultury Zdrowotnej
 
I miejsce w kategorii klas czwartych zajęła klasa 4a.
I miejsce w kategorii klas piątych zajęła klasa 5b.
I miejsce w kategorii klas szóstych zajęły klasy 6b i 6c.
Klasa 6a otrzymała dyplom i nagrodę za najwspanialsze, najsmakowitsze stoisko. 
Klasa 5a otrzymała dyplom i nagrodę za najlepszą gazetkę klasową. 
Klasa 4a otrzymała dyplom i nagrodę za najlepszą prezentację multimedialną. 
Pozostałe klasy otrzymały nagrodę pocieszenia. 


"Na Ukos" Nieregularnik Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. - Gazetka szkolna "Na ukos" również włączyła się do projektu prozdrowotnego.    Gazetka. 


Dziękuję za uwagę: Barbara Robińska i Jadwoga Dorabiała.
 

  

Rok szkolny 2015 - 2016:

"Dni Kultury Zdrowotnej", "Śniadanie dajem moc", "Zdrowie mamy tylko jedno", "Moje zdrowie w moich rękach" - koordynator projektu Pani Jadwiga Dorabiała, nauczyciel wspierający Pani Barbara Robińska.  


W ramach wymienionego projektu:

 - W klasie II B 12 października przeprowadzono zajęcia na temat racjonalnego odżywiania się w zależności od pory roku. Hasłem było "Jedz owoce i jarzyny. W nich mieszkają witaminy. Kto je sobie lekceważy musi chodzić do lekarzy". Dzieci wypowiadały się na temat warzyw i owoców, które powinny spożywać w określonych porach roku. Poznały jakie witaminy potrzebne są do prawidłowego rozwoju dzieci. Przypomniały o nawykach mycia warzyw i owoców przed jedzeniem. Do zajęć wykorzystano ilustracje i film. Dzieci wypełniały karty pracy. Na zakończenie zajęć spożywano i częstowano się sałatkami owocowymi i warzywnymi przygotowanymi przez rodziców. Zajęcia prowadziła wychowawczyni Bożena Spruta z panią Eweliną Suwalską. Zdjęcia. 

- Pani Barbara Robińska wykonała gazetkę na temat zdrowego odżywiania, która znajduje się w korytarzu szkolny obok gabinetu Pani pedagog. Zdjęcia. 

- Pani Barbara Robińska wykonała gazetkę ścienną, na karytarzu przy sali nr. 11 i bibliotece szkolej, poświęconą zdrowemu odżywianiu oraz zrowemu stylowi życia w języku niemickiem, pt "Projekt - Gesunde Ernährung".  Zdjęcia.

-  4b na lekcjach przyrody z Panią Arletą Kamińską - Sadat zrobiła sałatki owocowe i warzywne w ramach Dni Kultury Zdrowotnej. Zdjęcia.

- W ramach Dni Kultury Zdrowotnej dnia 04 listopada 2015r klasa IV A wraz z wychowawcą panią Magdaleną Andrzejewska przygotowała pyszne sałatki owocowe. Uczniowie samodzielnie obierali owoce, dzielili na mniejsze kawałki oraz na koniec zostało wszystko wymieszane. Sałatki były pyszne i uczniowie chętnie je jedli. Również nauczyciele zostali poczęstowani pysznymi sałatkami, bo kto chce zdrowym być musi się dobrze odżywiać. Zdjęcia. 

- 1e z wychowawczynią panią Anną Boruszewską - Dni Kultury Zdrowotnej. Zdjęcia.

- W ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej, dnia 05.11.2015 r. w klasie II C została przeprowadzona lekcja o tematyce prozdrowotnej celem, której było: zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego stylu życia, promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną i stosowanie zasad właściwego odżywiania, podniesienie świadomości uczniów na temat uzależnień, uczenie dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie, uświadomienie uczniom właściwego stylu życia w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie, uczenie dokonywania właściwych wyborów żywieniowych i odpowiedzialności za to, co jedzą. Na lekcji została przeprowadzona pogadanka na temat zdrowego stylu życia, dzieci zostały zapoznane z dziesięcioma zasadami jak należy prawidłowo dbać o zdrowie, następnie samodzielnie wykonały prace na konkurs plastyczny, pt. Moje zdrowie w moich rękach . Wychowawca: Marta Petryszyn. Zdjęcia.

- Dnia 5 listopada klasa 6 B wraz z wychowawca Anną Kowalczyk przygotowywała pyszne sałatki owocowe. Każda grupa miała swój pomysł na zdrową sałatkę. Zdjęcia.

-  W piątek 06.11.2015r. kl 3b wraz z wychowawczynią Alicją Wojda przystąpiła do projektu ,,Śniadanie daje moc". Uczniowie przypomnieli zasady zdrowego odżywiania.Następnie przystąpili do przygotowania zdrowego śniadania. Wykorzystano warzywa,owoce,nabiał zdrowe pieczywo.Po degustacji obejrzeli wystawę prac plastycznych na temat,, Twoje zdrowie w twoich rękach".Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o kolejne doświadczenia.To był udany dzień. Zdjęcia.

- Uczniowie klasy II e podczas zajęć o zdrowiu, oglądnęli film "Jak dbamy o nasze zdrowie" oraz wykonali ciekawe prace pt. "Moje zdrowie w moich rękach". Wychowawczyni: Joanna Czajkowska. Zdjęcia.

- Podczas trwającego „Tygodnia Kultury Zdrowotnej”  dnia 04 listopada 2015r. w klasie IId przeprowadzone zostały zajęcia z edukacji prozdrowotnej. Uczniowie wraz z wychowawcą  Izabelą Poślednik szukali odpowiedzi na pytanie: „ Co należy robić, aby być zdrowym?”. Zapoznali się również z głównymi zasadami zdrowego żywienia, których powinni przestrzegać w swojej codziennej diecie, a także przeanalizowali piramidę zdrowego żywienia. Jako podsumowanie zajęć uczniowie wykonali  konkursowe prace plastyczne  pt. „Moje zdrowie w moich rękach”. Zdjęcia. 

 - Opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Barbara Robińska oraz pedagog szkolny pani Jadwiga Dorabiała ogłosiły konkursy na najpiękniejszą pracę plastyczną w klasach 1-3, na najładniejszy plakat w klasach 4-6, na najciekawszą prezentację multimedialną w klasach 4-6 oraz na najefektywniejszą gazetkę klasową w klasch 4-6.


1. na najciekawszą prezentację multimedialną w klasach 4-6 

Przez cały ubiegły tydzień nauczyciele i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oddawali swoje głosy na prezentacje multimedialne zamieszczone za stronie internetowej Samorządu Uczniowskiego.

Oto zwycięzcy:

I miejsce zdobyła Magdalena Bagińska
II miejsce zdobyła Aleksandra Dudziak
III miejsce zdobyły Natalia Targoni i Hania Kilian 

2. na najładniejszy plakat w klasach 4-6

I miejsce klasa 5d - Emilia Tomaszkiewicz, Kacper Sasanowicz, Milena Piotrowska
II miejsce klasa 6a
II miejsce klasa 6b
III miejsce klasa 4b - Hanna Pabich, Adrianna Wojtkowiak

3. na najpiękniejszą pracę plastyczną w klasach 1-3:

I miejsce - Antoni Zalewski, Zuzanna Byrska, Antoni Baraniecki
II miejsce - Aleksandra Olczyk, Oskar Zawada, Szymon Janson
III miejsce - Jakub Janus, Aleksandra Bęben, Maciej Rabij 


Serdecznie gratulujemy zwycięzcą i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie prace można podziwiać na stronie Samorządu Uczniowskiego:
https://sites.google.com/site/samorzaduczniowskispzmigrod/home/rok-szkolny-2015-2016/4-nasze-dzialania


Podsumowanie akcji:

 

Od 15 października do 20 listopada 2015 roku, w ramach Dni Kultury Zdrowotnej powiatu trzebnickiego, przeprowadzaliśmy w naszej szkole projekt edukacyjny,,Zdrowie mam tylko jedno” i „Moje zdrowie w moich rękach”.

 

Głównym celem programu było upowszechnianie wiedzy o zdrowiu
i chorobie. Współczesna nauka nie pozostawia dziś wątpliwości, że sposób odżywiania jest jednym z istotnych czynników decydujących o zdrowiu
i sprawności psychofizycznej człowieka. Ogromny wpływ na sposób odżywiania mają nawyki i zwyczaje żywieniowe, dlatego szczególnie ważne jest wdrażanie prawidłowych wzorców w dzieciństwie i okresie młodzieńczym.

 

Nasi uczniowie poprzez stosowanie przeróżnych form i metod pracy zdobywali wiedzę i umiejętności na temat prozdrowotnego stylu życia. Wspierani przez nauczycieli, podnosili poziom wiedzy o funkcjonowaniu
i potrzebach żywieniowych ludzkiego organizmu.

 

Powstało wiele interesujących pomysłów takich jak np. kiermasz owocowy, plakaty, port-folia, ozdoby papierowe, zbiory przepisów kulinarnych, matematyczne rozwiązania „problemów żywieniowych”, prezentacje multimedialne, wierszyki i piosenki zachwalające walory smakowe i zdrowotne warzyw i owoców.

 

Ukierunkowana przez dorosłych, samodzielna i spontaniczna praca dzieci dała niezwykle ciekawe efekty. Pozwoliła uczniom zdobywać wiedzę poprzez zabawę. Uczyła współpracy i zdrowej rywalizacji.

 

 Koordynator programu: Jadwiga Dorabiała

 Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Barbara Robińska