Wymiana z naszą nową szkołą partnerską w Bargteheide


Miło nam poinformować,że w dniach 25-29.03.2019 grupa 15 uczniów pod opieką nauczycieli języków obcych Pani Moniki Szubert oraz Adrianny Zakrzewskiej, brali udział w wymianie ze szkołą partnerską w Bargteheide. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z tego wspaniałego spotkania.

Wymiana ze szkołą partnerską w Bargteheide 25-29.03.2019

Wymiana ze szkołą partnerską w Bargteheide 19-23.03.2018

Wymiana ze szkołą partnerską w Bargteheide 27-31.03.2017

Wymiana ze szkołą partnerską w Bargteheide 17-22.05.2016

Wymiana ze szkołą partnerską w Bargteheide 21-27.09.2015

Pierwsze spotkanie w Żmigrodzie 16.11.2014


    Nowe wyzwanie Kilka lat temu Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego nawiązała kontakt listowny z niemiecką szkołą im. Dietricha Bohnhoeffera w Bargteheide. Po wymianie listownej przyszła pora na kolejny krok czyli na wymianę uczniowską. Aby do takiej wymiany doszło trzeba przygotować zarówno szkołę niemiecką na przyjęcie polskich uczniów jak również polscy uczniowie muszą przygotować się do pobytu w nowym, dla wielu zupełnie nieznanym kraju. Dlatego też w dniach 14-16 listopad trzyosobowa delegacja ze szkoły niemieckiej odwiedziła nasze miasto. Pani Christa von Rein – dyrektor niemieckiej szkoły oraz dwóch nauczycieli pani Kristin Händel oraz pan Jörg Preetz przybyli do nas, aby osobiście poznać osoby, z którymi zamierzają w najbliższych latach współpracować. Goście z Niemiec w ciągu trzech spędzonych w Polsce dni nie tylko ustalili wraz z przedstawicielami żmigrodzkiej podstawówki szczegóły dalszej współpracy ale także mieli okazję poznać naszą okolicę. W dniu swojego przyjazdu zwiedzili budynki naszej szkoły, gdzie szczególną uwagę zwrócili na bardzo kolorowe i przytulne (jak to określili) wyposażenie klas. Pan burmistrz Robert Lewandowski także przywitał niemiecką delegacją i wyraził swoje wsparcie dla wspólnego projektu obu szkół. Drugiego dnia panie dyrektor Dorota Jakusztowicz oraz nauczycielki języka niemieckiego pani Monika Szubert i Barbara Robińska towarzyszyły niemieckim nauczycielom w zwiedzaniu dolnośląskiej stolicy Wrocławia. Dzięki ogromnej wiedzy przewodnika pana Zbigniewa Gdowskiego niemiecka delegacja miała okazję poznać Wrocław w najmniejszych szczegółach. Tego samego dnia podczas uroczystej kolacji został wyznaczony termin pierwszej wymiany uczniowskiej. Ma ona odbyć się w ostatnim tygodniu sierpnia 2015 roku. Ustalono także wiele innych szczegółów, które muszą zostać przygotowane w ciągu całego roku poprzedzającego polsko – niemieckie spotkanie. W dniu powrotu do Bargteheide niemieccy nauczyciele zwiedzili jeszcze Zespół Pałacowo Parkowy, który zrobił na nich ogromne wrażenie a dzięki panu Pawłowi Beceli dowiedzieli się także wiele o historii naszego miasta. Trzy wspólne dni minęły bardzo szybko. Przedstawiciele niemieckiej szkoły zabrali ze sobą wiele wrażeń, którymi obiecali się podzielić ze swoimi współpracownikami. Przed naszymi szkołami rok wytężonych przygotowań do wymiany. Każda ze stron ma wiele pomysłów, które chcemy wspólnie zrealizować. Jak potoczą się losy naszej wymiany zobaczymy, ale mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy się mogli pochwalić długą i owocną współpracą.

Monika Szubert

Galeria zdjęć ze spotkania w 11/2014


Szkoła podstawowa im. B. Chrobrego w Żmigrodzie współpracuje ze szkołą partnerską w Grotzingen w Niemczech. Współpraca pozwoliła nawiązać kontakty z nauczycielami, uczniami oraz radą rodziców z zaprzyjaźnionej szkoły.


        Dzięki Pani Herthcie Krausse, która od wielu lat jest przyjacielem naszej szkoły mogło dojść do spotkania obu szkół. Każda wizyta była dokładnie przygotowana i realizowana według wcześniej opracowanego harmonogramu działań. Najważniejsze we współpracy między szkołami jest to, że mamy możliwość spotkania się - zarówno nauczyciele jak i uczniowie nawiązujący nowe przyjaźnie.

Pożegnanie Pani H.Krausse


 STRONA INTERNETOWA NASZEJ PARTNERSKIEJ SZKOŁY W GROETZINGEN


 AKTUALNOŚCI Z WYMIANY


 

 07.04.2014 - Galeria zdjęć z remontu naszej szkoły partnerskiej w Groetzingen.

Wymiana ze szkołą partnerską w Groetzingen Zapraszamy do lektury...


21-27.03.2011 - Wymiana uczniów ze Szkołą Partnerską w Groetzingen

GALERIA ZDJĘĆ 1 GALERIA ZDJĘĆ 2 zobaczcie jak było...

Piszą o nas w niemieckiej prasie- kliknij

Odrobina wspomnień z naszej ostatniej wymiany ze szkołą partnerską w Groetzingen.

Zapis wideo koncertu finałowego ,,Musik ohne Grenzen" z naszym udziałem. Zapraszamy do obejrzenia.

Klip1  Klip2  Klip3

 ---------------------------------------
7-9.05.2010 - Wizyta w Grötzingen

        W dniach od 7 do 9 maja delegacja ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę niemiecką w Grötzingen. W skład delegacji wchodziły: pani dyrektor Dorota Jakusztowicz, pani pedagog Jadwiga Dorabiała, pani Irena Skoczylas oraz panie Monika Szubert i Dominika Wawrzyńska. Podczas wizyty mięliśmy okazję zwiedzić budynki szkoły i uczestniczyć w szkolnym festynie, który prowadzony był przez rektora szkoły pana Rudolfa Karga. Były rektor szkoły pan Helmut Arnswald zorganizował dla nas wspaniałą wycieczkę do miejscowości Speyer, gdzie zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc miedz innymi: Synagogę i Łaźnię Żydowska, wieżę obserwacyjną oraz Katedrę. Na zakończenie wizyty spotkaliśmy się także z przedstawicielami władz miasta Grötzingen. Najważniejszym celem wizyty w Grötzingen było ustalenie daty wymiany miedzy uczniami naszych szkół. Z zadowoleniem możemy stwierdzić, że cel ten został zrealizowany. Wstępnie zostało ustalone, że grupa dzieci z naszej szkoły na wiosnę przyszłego roku wyjedzie z wizyta do Niemiec. Wszystkie szczegóły tego projektu będą na bieżąco omawiane przez obie strony. 

Monika Szubert


16,17.10.2009 Wizyta delegacji ze szkoły patrnerskiej w Groetzingen
w naszej szkole.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij


 27-29.03.2009 - Wizyta delegacji naszej szkoły w szkole partnerskiej w Groetzingen.

W dniach 27-29.03.2009 odbyła się wizyta delegacji z naszej szkoły do szkoły partnerskiej w Groetzingen. 

W skład delegacji wchodzili: dyrektor szkoły mgr Paweł Łukaszewski, wicedyrektor szkoły mgr Dorota Jakusztowicz, pedagog szkolny mgr Jadwiga Dorabiala, nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Pierzchlewicz oraz nauczycielka języka niemieckiego mgr Joanna Trzęsowska.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij


 HISTORIA WSPÓŁPRACY ZE SZKOŁĄ PARTNERSKĄ w latach 2001-2007

Lp. 

 Data

Wizyta 

Uczestnicy

 1

29.03 - 31.03.2001

SP w Żmigrodzie gości delegację z Niemiec oraz H.W.Krausse - udział w programie ,, Dni kultury europejskiej"

Rektor szkoły Pan H.Answald, przedstawiciele rady pedagogicznej, rady rodziców i uczniów

 2

14.06 - 17.06.2001 Delegacja naszej szkoły gości z oficjalną wizytą w Grotzingen - udział w święcie szkoły

 Dyrektor szkoły, 3 nauczycieli, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie

 3

14.04 - 20.04.2002 Uczniowie  SP w Żmigrodzie z przyjacielską wizytą w Grotzingen

 20 uczniów, 3 opiekunów

 4

12.05 - 19.05.2003

 Uczniowie ze szkoły niemieckiej z wizytą w naszej szkole i mieście - udział w projekcie pt. ,,750 lecie Żmigrodu"

 27 uczniów ze szkoły niemieckiej, 3 opiekunów oraz pan H.Answald

 5

24.04 - 02.05.2004 Uczniowie SP w Żmigrodzie z przyjacielską wizyta w Grotzingen

 Dyrektor szkoły Pan Paweł Łukaszewski, nauczyciele: M.Pietrzak,J.Becela, K.Szubert, I.Skoczylas, A.Podróżna, uczniowie

 6

14.05 - 20.05.2006 Uczniowie z SP Żmigród z przyjacielską wizytą u przyjaciół z Grotzinge

Wicedyrektor Pani Dorota Jakusztowicz, nauczyciele: G.Pierzchlewicz, M.Szczotka, J.Becela, 20 uczniów z klas V i VI

 7

15.05 - 19.05.2007 Uczniowie ze szkoły w Groetzingen z wizytą w naszej szkole 18 uczniów,2 opiekunów ze szkoły niemieckiej, D.Jakusztowicz, M.Szubert