Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Jak co roku w październiku obchodziliśmy w naszej szkole święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym czasie wszystkie klasy IV i VII uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, których celem było zapoznanie uczniów z księgozbiorem i zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. W trzecim tygodniu października, w bibliotece przy ul. Szkolnej zorganizowano akcję Czytanie to sama słodycz”. Polegała ona na ty, że każdy uczeń wraz z wypożyczoną książkę otrzymywał słodki upominek. Ponadto w październiku rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne skierowane do uczniów klas 6, 7 i 8, organizowane w bibliotece  - kółko biblioteczne.

W ostatnim tygodniu obchodów Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłoszono kolejną inicjatywę „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Akcja skierowana była do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Jej celem było wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. To przedsięwzięcie nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też oficjalnie przedłużamy termin dostarczania książek - do końca listopada.

Dzięki obchodom tego święta uczniowie mieli okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną, a bibliotekarze swoich czytelników.

Weronika Surmań

Opublikowano: 05 listopada 2018 15:15