Inne spojrzenie na własny świat

W ramach Dni Kultury Zdrowotnej uczniowie klasy 8a zrealizowali projekt klasowy „Mniej elektroniki. Czy tylko ona sprawia nam przyjemność”?

Przez cały tydzień ósmoklasiści wraz z wychowawcą notowali, co sprawiło im przyjemność każdego dnia. Okazało się, że często przyjemność dają nam takie przyziemne rzeczy jak dobre jedzenie, spanie czy zwyczajne leniuchowanie. Często, gdy odkładamy elektronikę, spędzamy czas z przyjaciółmi, rodziną, naszymi ukochanymi zwierzętami lub uprawiamy sport. Na liście pojawiły się również rzeczy związane ze szkołą (dobre oceny czy punkty z zachowania), a nawet wyjście do kościoła. Wbrew powszechnym opiniom o nastolatkach, w klasie 8a relacje w prawdziwym świecie są nadal ważniejsze niż świat elektroniki.

Inicjatorem drugiego projektu klasowego „Aktywność nie boli” był Maciej Boryta. Korzystając z jego pomysłu, grupa uczniów za pomocą aplikacji krokomierza lub „Samsung Heath” liczyła ilość kroków wybranego dnia lub przez cały tydzień. To pozwoliło uczniom porównać ich aktywność fizyczną, a niektórym zastanowić się, czy nie warto ją zwiększyć.

Wyniki obu projektów można obejrzeć w sali nr 17 oraz na załączonych zdjęciach.

Opracowała Rita Ćerniauskaite

Opublikowano: 03 listopada 2018 16:23