Powiatowe zawody w pływaniu.

Medalistki wspólnie z drugim opiekunem.

W piątek 5 października w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu. Nie mogło na nich zabraknąć uczniów Gimnazjum im. Macieja Rataja i Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego ze Żmigrodu. Uczniowie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w konkurencjach pływania stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

Jako pierwsi wystartowali uczniowie z roczników 2008-2011, którzy rywalizowali na dystansie 25m. W stylu dowolnym wśród dziewcząt z rocznika 2009 bezkonkurencyjna okazała się Martyna Byrska, która zdobyła złoty medal. Nieco niżej na podium wśród dziewcząt z rocznika 2008 stanęła Julia Szubert, która zajęła trzecie miejsce w stylu dowolnym i zdobyła brązowy medal.

aa

W drugiej serii rywalizowali pomiędzy sobą uczniowie z roczników 2004-2007. Bardzo dobrze w swoich startach na 50m stylem dowolnym zaprezentowali się Michał Bartkowiak, Konrad Gondek i Hubert Wojtkowiak, którzy w swoich seriach zajmowali czołowe miejsca. Nie wystarczyło to niestety do zdobycia medalu, jednakże wszyscy chłopcy zdecydowanie poprawili rekordy życiowe na tym dystansie.

Prawdziwy popis szybkości w swoich startach pokazała Anastazja Jaroszuk, która ostatecznie zajęła 2. miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m, oraz 1. miejsce w stylu klasycznym i z dwoma medalami zakończyła rywalizację.

aa

Ostatnia seria należała do gimnazjalistów. Tym razem starty rozpoczęły się nieco inaczej – bo od sztafety. Reprezentacja w składzie: Karolina Husarz, Kacper Konieczny, Łukasz Turowski i Bartek Krawczyszyn zdobyła złote medale, jednakże nie były to ostatnie medale jakie miały zawisnąć na szyjach gimnazjalistów. Kacper Konieczny do złota dodał srebro w stylu klasycznym na dystansie 50m, natomiast brąz na tym samym dystansie zdobył Łukasz Turowski. Największą dominatorką tego dnia okazała się Karolina Husarz, która dodatkowo zdobyła jeszcze srebro w stylu grzbietowym, oraz dwa złota w stylach klasycznym i dowolnym i z czterema medalami zakończyła rywalizację. Dodatkowo uczniowie z Gimnazjum im. Macieja Rataja zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych startów i bicia rekordów życiowych.

Opublikowano: 07 października 2018 19:12