Olimpiada o Puchar Burmistrza dla Szkół Podstawowych

W piątek 21 września w Żmigrodzie odbyła się szósta Olimpiada o Puchar Burmistrza dla Szkół Podstawowych. W tym roku po raz pierwszy gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, uroczystości wspólnie z Burmistrzem otworzyła Pani Dyrektor Dorota Jakusztowicz. Uczniowie zmagali się ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych i grach zespołowych. Wśród dyscyplin lekkoatletycznych w których toczyła się rywalizacja znalazły się konkurencje: skoku w dal, rzutu piłeczką palantową, rzutu piłką lekarską, biegu na 60m i 100m, oraz sztafety 4x200m. Lekkoatletyczne zmagania były istnym popisem uczniów ze Żmigrodu, którzy zwyciężyli w 7 spośród 12 konkurencji. Jednakże różnice pomiędzy zespołami były na tyle niewielkie, że wyniki gier zespołowych mogły całkowicie zmienić kolejność miejsc na podium. Tu również Żmigrodzkie reprezentacje nie okazały się zbyt gościnne, gdyż wygrały zmagania zarówno w piłce nożnej, jak i siatkówce. Nie były to jednak łatwe zmagania. Finał w piłce nożnej pomiędzy Korzeńskiem a Żmigrodem rozstrzygnął się w dogrywce, natomiast zmagania Żmigrodu, Korzeńska i Powidzka na boiskach siatkarskich trzymały kibiców w napięciu aż do ostatnich piłek. Po podsumowaniu wszystkich wyników poznaliśmy zwycięzcę tegorocznych zmagań. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego ze Żmigrodu, która obroniła zeszłoroczny sukces. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego z Powidzka, która wyprzedziła Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków z Korzeńska, Szkołę Podstawową z Radziądza, oraz Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka z Barkowa. Wszystkim sportowcom gratulujemy sukcesów i do zobaczenia już za rok na kolejnej edycji Olimpiady o Puchar Burmistrza.

Opublikowano: 04 października 2018 23:18