Wyniki cz. testowej Olimpiady Matematycznej Juniorów

27 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w części testowej Olimpiady Matematycznej Juniorów.

W szkolnych zawodach wzięło udział piętnastu uczniów z klas: 8, 7, 6, 5, którzy podczas 75-minutowego sprawdzianu musieli odpowiedzieć na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składało się z trzech niezależnych stwierdzeń.

Najlepsze wyniki w części testowej uzyskali:

• I Miejsce: Eliza Łuszczyk 8c
  • II Miejsce: Grzegorz Uznański 8d, Wiktoria Kaleta 8b
  • III Miejsce: Natan Kucharczyk 8a, Paweł Kwasigroch 7b

Teraz przed uczniami kolejna część Olimpiady. To część korespondencyjna, która polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych przez organizatora zadań konkursowych w domowym zaciszu. Ocenie podlegać tu będzie zaprezentowany przez uczestnika tok rozumowania. Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej.

Pierwsza część za nami. Teraz dwa tygodnie na rozwiązanie zadań z drugiej części więc życzymy owocnej pracy wszystkim uczestnikom!!!

Szkolny koordynator OMJ: Anna Wołoszyn

Opublikowano: 27 września 2018 20:36