Biblioteczka patrona szkoły!

„Chcieliście króla, proszę bardzo, macie króla, w całej okazałości. Oto mały Bolek, ma pięć lat i charakterek zadziorny po ojcu. Je, kiedy mu się podoba. Śpi, gdy chce. Chodzi po parapecie zamkowego okna (…) Wszędzie go pełno. Kawał urwisa. Wiążę koniom ogony. Bolek potrafi być srogi i waleczny, gdy chodzi o honor, staje się rycerzem.” (Piotr Rowicki, Mały poczet królów dla dzieci).

Kim był Bolesław Chrobry? Kiedy żył? Jak go nazywano? Jakim był dzieckiem? I wiele innych informacji o naszym patronie znajdziecie w książkach wyeksponowanych w bibliotece przy ul. Szkolnej.

Poznaj lepiej postać Bolesława Chrobrego.

Przyjdź  do biblioteki!

Zapraszam!