Dzień Otwarty w naszej szkole

W sobotę, 12 maja br. już po raz kolejny  w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia licznie przybyli do nas zaproszeni goście oraz przyszli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami. Najmłodsi przyszli wraz ze swoimi rodzicami, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz wziąć udział w organizowanych dla nich zajęciach. Dla rodziców była to również okazja do bezpośrednich rozmów z dyrekcją szkoły oraz bliższego poznania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Dorota Jakusztowicz. Następnie głos zabrał burmistrz Zdzisław Średniawski, który opowiedział o szkole i o zmianach, które nastąpiły, a także planach na przyszłość.

Dla dzieci spotkanie miało charakter bardzo aktywny. Na wstępie każdy przyszły uczeń otrzymał słodki upominek oraz obrazek, który uzupełniał kolorowymi naklejkami, będącymi nagrodą za udział w zajęciach. Dzieci miały okazję skorzystać z zajęć komputerowych z wykorzystaniem tablicy i podłogi  interaktywnej, uczestniczyć w zajęciach plastycznych, muzycznych oraz ruchowych na sali gimnastycznej. Dla małych i dużych gości została przygotowała prezentacja multimedialna przybliżająca codzienne zajęcia uczniów klas młodszych. Nasi goście mogli także obejrzeć kroniki klasowe, albumy, prace dzieci oraz fotorelacje z prowadzonych zajęć i projektów edukacyjnych.

Przyszli uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, natomiast rodzice mieli wspaniałą okazję do spotkania z dyrekcją, nauczycielami, pedagogiem szkolnym, logopedą oraz rodzicami Rady Rodziców.

Szkoła to obowiązek, ale też wiele przyjemności i wielkie możliwości rozwoju. Tak było w dzień otwarty i tak jest na co dzień w naszej szkole!

Opublikowano: 14 maja 2018 20:09