7d w Muzem "Gry i Komputery Minionej Ery" oraz parku trampolin

10 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 7d uczestniczyli w wycieczce do MUZEUM pn. „Gry i Komputery Minionej Ery”. Muzeum mieści się w historycznym budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Jest to miejsce mające przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki, a zarazem prezentujące historię komputerów i gier osobom młodszym.
W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. W muzeum zobaczyć można między innymi eksponaty wyjątkowe, takie jak np. pierwszy komputer PC – IBM 5150, pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey, czy oryginalny automat Asteroids oraz bardziej popularne i znane w naszym kraju maszyny firm Commodore, Atari, Amiga, Nintendo, Sega, czy Pegasus.
Widzieliśmy również przeróżne nośniki danych: dyskietki oraz taśmy perforowane i taśmy magnetyczne. Najprzyjemniejsze jednak okazały się same eksponaty muzeum, bo mogliśmy ich dotknąć, obejrzeć dokładnie, a przede wszystkim użyć do ulubionej przez nas czynności, czyli grania w gry komputerowe.
Wizyta w muzeum okazała się ciekawym doświadczeniem, przyjemnym sposobem na interaktywną lekcję historii informatyki.
Dodatkową atrakcją wycieczki było wspólne skakanie na trampolinach GOjump. Wszyscy świetnie się bawili wykonując przeróżne akrobacje zakończone w basenie piankowym. Skakanie na trampolinach to wyjątkowa forma aktywności i fenomenalna zabawa.
Wycieczka była pełna pozytywnych emocji, których na pewno długo nie zapomnimy.

Bardzo dziękujemy za pomoc i bardzo sympatyczną opiekę podczas wycieczki, mamie Oli Pani Krystynie Zawadzkiej.

Uczniowie klasy 7D z wychowawcą Anną Wołoszyn

Zapraszamy na filmową oraz zdjęciową relację z wyjazdu uczniów klasy 7D.

Galeria zdjęć 7D

Opublikowano: 10 stycznia 2018 19:58