Pionierskie lata oświaty w gminie Żmigród - Konferencja

W dniu 25 października 2017 w sali widowiskowej odbyła się Konferencja ,,Pionierskie lata oświaty w gminie Żmigród". Organizatorem byli: Gmina Żmigród, Dolnośląski  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Szkoła Podstawowa im.Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego powitania przez Panią Małgorzatę Matusiak Dyrektor DODN we Wrocławiu,oraz Panią Dorotę Jakusztowicz Dyrektora Szkoły Podstawowej im.Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. Program konferencji obejmował wystąpienie: Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka, Burmistrza Gminy Żmigród Pana Roberta Lewandowskiego. W pierwszej częśźci uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów prof. Stanisława Niciei „Dolny Śląsk i geograficzne usytuowanie Osadników”, dr Anny Stodolnej-Rybczyńskiej „Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa pretekstem do wielopokoleniowej debaty” oraz Lidii Soszyńskiej „Rozwój oświaty na Dolnym Śląsku w latach 1945-1955”. Po przerwie kawowej głos zabrali kolejno:Pan Paweł Becela ,,Pioniersie lata oświaty w gminie Żmigród", Pani Mirosława Borkowska, przedstawiciel Uniwersytetu III wieku opowiadała o  Ludziach Oświaty i nauczycielach z pasją, oraz Pan Bogusław Kowalski, długoletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeńsku, który wygłosił referat na temat Historii oświaty w Gminie Żmigród na przykładzie Szkoły Podstawowej w Korzeńsku. Konferencję podumował gospodarz Gminy Żmigród Pan burmistrz Robert Lewandowski. Przerywnikiem podczas konferencji były wystąpienia Pani Pauliny Łopatki- aktorki Teatru 48 w Żmigrodzie-  która czytała fragmenty kronik szkolnych. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Opublikowano: 06 listopada 2017 22:18