Uczniowie naszej szkoły na "zielonej szkole" w Karpaczu

Pod koniec maja  uczniowie klas drugich i trzecich wyjechali na „zieloną szkołę" do Karpacza. Każdy wyjazd na „zieloną szkołę” to wielkie wyzwanie dla nauczycieli. Tym razem dzielnie nad wszystkim czuwały panie R. Jasińska, B. Spruta, J. Czajkowska, A. Michalska,  M. Petryszyn, B. Robińska i J. Rudnicka.

Piękna pogoda pozwoliła uczestnikom na aktywny udział w zajęciach edukacyjnych, które odbywały się na terenie Karpacza Górnego i Dolnego.  Uczniowie mogli, w warunkach naturalnych, zaobserwować elementy krajobrazu górskiego, bogactwo roślinności, a także podziwiać wspaniałe widoki. Zwiedzili zamek w Bolkowie, Świątynię Wang, Muzeum Zabawek, skocznię Orlinek,  Muzeum Sportu i Turystyki, a także widzieli zaporę na rzece Łomnicy. W czasie pobytu oprócz długich spacerów po Karpaczu, odbywały się również zajęcia integracyjne i wspólne zabawy.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Kowarach, gdzie zwiedzili Park Miniatur. Mieli okazję zobaczyć miniatury najwspanialszych budowli znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. Podczas "zielonej szkoły" uczniowie mieli możliwość nauki w kontakcie z przyrodą. Wyjazd dostarczył wiele radości i niezapomnianych przeżyć nie tylko dzieciom, ale także nauczycielom.  Wspomnienia i nauka w Karpaczu na długo zostaną w pamięci nas wszystkich.

Joanna Czajkowska

Opublikowano: 04 czerwca 2017 11:23