Samorząd Uczniowski w Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy

W czwartek 11 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie, w ramach realizacji projektu Edukacja dla bezpieczeństwa, odwiedzili pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Z zainteresowaniem uczniowie oglądali pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz włączenie alarmu pożarowego. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach.
Pod koniec zwiedzania uczniowie mieli okazje zobaczyć poznanych strażaków w akcji, ponieważ zawył alarm pożarowy i strażacy w przeciągu minuty wyjechali na sygnale do pożaru.
Organizatorem spotkania była p. Barbara Robińska oraz p. Jadwiga Dorabiała.

Zdjęcia: https://goo.gl/photos/pXbkRZJeajfc4yjJ7

Opublikowano: 24 maja 2017 19:28