Wymiana ze szkołą partnerską z Bargteheide już za nami

W dniach 17-22 maja 2016 w naszej szkole gościliśmy delegację 15 uczniów oraz 3 nauczyciel z naszej szkoły partnerskiej Dietrich-Bonhoeffer-Schule w Bargteheide (Niemcy). Tym razem gospodarzem spotkania była nasza szkoła. 15 uczniów naszej szkoły przyjęło pod,,swój dach" kolegów z niemieckiej szkoły. We wtorek 17 maja odebraliśmy naszych gości z pociągu na dworcu głównym we Wroclawiu, po czym przejechaliśmy na 3 dni do Karpacza, gdzie odbyliśmy wspólne zajęcia integracyjne. Zwiedziliśmy dziki wodospad, skocznię narciarską, odbyliśmy spacer w góry do schroniska Samotnia, jak również odbyliśmy zabawę na zjeżdżalni grawitacyjnej w centrum Karpacza. Wieczorem odbyły się gry integracyjne. W dniu 19 maja zwiedzając po drodze zamek w Bolkowie, przejechaliśmy do Parku Wodnego we Wrocławiu, jak również,na prośbę naszych przyjaciół udaliśmy się na drobne zakupy do jednej z wrocławskich galerii handlowych. W godzinach wieczornych dotarliśmy do Żmigrodu, gdzie nasi niemieccy partnerzy wraz z naszymi uczniami udali się do swoich domów. W piątek 20 maja uczestnicy wymiany brali udział w szkolnym festynie Imieniny u Króla Bolesława na sportowo. Po południu zostaliśmy przyjęci w Urzędzie Miasta i Gminy przez Pana burmistrza po czym udaliśmy się na zwiedzanie do Zespołu Pałacowo-parkowego gdzie Pan Paweł Becela posłużył nam za przewodnika. Po obiedzie w domach uczniów, spotkaliśmy się wspólnie na żmigrodzkim Osir, gdzie odbyły się gry i zabawy kierowane przez żmigrodzkih harcerzy. Sobota to wyjazd do Klubu Fitness w Trzebnicy, siłownia , zajęcia z zakresu samoobrony. Obiad zjedzony w domu i popołudniowe zmagania sportowe na boisku szkolnym Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie. W niedzielę 22 maja o godz.7.45 spotkaliśmy się razem na dworcu PKP w Żmigrodzie, gdzie oficjalnie pożegnani przez Panią Dyrektor Dorotę Jakusztowicz, nasi partnerzy wyruszyli krótko po godzinie 8.00w drogę powrotną do Bargteheide. Cala wymiana partnerska przebiegała bardzo sprawnie. Przygotowany program został zrealizowany. Nie wydarzyły się żadne incydenty, które mogły budzić niepokój. Już teraz zostaliśmy ponownie zaproszeni na jesień do tamtejszej szkoły. Szczególne podziękowania z rąk pani Dyrektor Doroty Jakusztowicz oraz nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie wymiany partnerskiej: Moniki Szubert, Barbary Robińskiej oraz Krzysztofa Szuberta dla uczniów naszej szkoły za pełen profesjonalizm i zaangażowanie, dla rodziców za gościnę, opiekę i bezpieczeństwo oraz niezbędną pomoc. Dla harcerzy pod kierunkiem Artura Wojtaszka, dla panów nauczycieli wychowania fizycznego Grzegorza Pierzchlewicza, Tadeusza Przyślaka za animacje sportowe dla uczestników wymiany, podziękowania dla Pana Burmistrza oraz pracowników biura promocji Urzędu i Gminy w Żmigrodzie, podziękowania dla Pana Dawida Tomaszewskiego ,właściciela Energy Fitness Club w Trzebnicy, podziękowania dla firmy transportowej pana Henryka Rudnickiego oraz firmy Maja Trans pana Tomasza Mazurka za nasz bezpieczny transport. Podziękowania dla sponsorów i rady rodziców za wsparcie finansowe. Dziękujemy :)

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wymiany, niebawem pojawi się także reportaż wideo.

Uczniowie naszej szkoły, któzy wzięli udział w wymianie partnerskiej 17-22.05.2016:

Maja Kałafut, Maja Mazurek, Aleksandra Rudnicka, Martyna Kantorska, Hanna Kilian, Natalia Targoni, Karolina Husarz, Kornelia Sadowska, Amelia Kubacka, Martyna Górska, Milena Piotrowska, Kacper Krupa, Kacper Krawczyszyn, Szymon Pierzchlewicz, Łukasz Turowski.

Ponadto w wymianę zaangażowali się także następujący uczniowie:

Jakub Krupa, Anna Pierzchlewicz, Julia Szubert, Oliwia Gołębiowska, Aleksandra Matuszewska oraz Maksymilian Załanowski.

Galeria zdjęć z wymiany

Reportaż wideo