Paczka na Kresy 2014

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie w ramach akcji „ Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”, włączyli się po raz czwarty w zbiórkę żywności:, kawa, herbata, słodycze, cukier, makaron, ryż, środki czystości a na Wileńszczyznę wyprawki szkolne. Zebrane dary trafiły do polskich wsi, szkół i parafii, wszędzie tam, gdzie bije stęsknione polskie

Akcja trwała  od 1 grudnia do 12 grudnia 2014 roku

Osoby chętne przynosiły dary do szkoły, kartony i szary papier.

Uczniowie z klas VI a, V d, pomagali w  segregowaniu i pakowaniu.

Nasza Szkoła zebrała w tym roku ponad 16 kartonów żywności !

W wtorek 16 grudnia  2014  roku paczki  zostały przekazane do Telewizji Wrocław.

Organizatorem akcji jest Telewizja Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Koordynatorem- Pani Grażyna Orłowska-Sondej- Redaktor Telewizji Polskiej Oddział Wrocław.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji „Paczka na Kresy" szczególnie Rodzicom, uczniom i nauczycielom.

Koordynator akcji w szkole- Monika Bagińska

Zakończenie AKCJI

"Biało- Czerwony znicz 2014"

Akcja BiałoCzerwony znicz na polskie cmentarze na Kresach [300x225]

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie w ramach akcji „ Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”, włączyli się w zbiórkę zniczy po raz czwarty. W tym roku znicze zbierane były na narodowe nekropolie na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie oraz na 54 polskie cmentarze, które remontowane były przez wolontariuszy z Dolnego Śląska.

Akcja trwała od 10 października do 29 października 2014 roku.

Nasza Szkoła zebrała w tym roku 500 zniczy! Uśmiech W roku ubiegłym 330!

W czwartek 30 października 2014 roku znicze zostały przekazane do Telewizji Wrocław. Organizatorem akcji jest Telewizja Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Koordynatorem - Grażyna Orłowska-Sondej- Redaktor Telewizji Polskiej Oddział Wrocław.

1 Listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych.

2 Listopada to Dzień Zaduszny – to dzięki Naszym Rodzinom, które dbają o  zachowanie  tradycji, możemy być dumni z młodych ludzi, którzy chcą pielęgnować  pamięć o  zmarłych przodkach  i  poległych w obronie Naszej Ojczyzny,

Zapalone znicze są znakiem naszej pamięci o zmarłych.

Na Cmentarzu Łyczakowskim spoczywa wielu znanych Polaków: Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska i wielu innych. We wschodniej części Cmentarza Łyczakowskiego znajduje się również bliski nam wszystkim Cmentarz Orląt Lwowskich.

Dziękujemy Rodzicom, Opiekunom,  Uczniom oraz Nauczycielom za włączenie się do akcji „Biało-Czerwony Znicz" .

Koordynator akcji w szkole

Monika Bagińska

ZAKOŃCZENIE AKCJI

„Biało -Czerwony” znicz  2013 -na Cmentarz Łyczakowski i na Rossie”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie w ramach akcji „ Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia”, włączyli się w zbiórkę zniczy po raz trzeci.

W tym roku znicze zbierane były na narodowe nekropolie na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie.

Akcja trwała od 21 października do 28 października 2013 roku .

Nasza Szkoła zebrała w tym roku 330 zniczy! Gratulacje!

Bardziej szczegółowo:

Uczniowie wraz z oddziałem przedszkolnym z ul. Batorego 180 - GRATULUJĘ

Uczniowie z ul. Szkolna 150 - tu wielki sukces !!!!!:) dlatego że w ubiegłych latach było o połowę mniej- GRATULUJĘ!!

Dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji „Biało-Czerwony Znicz"
szczególnie Rodzicom, uczniom, i nauczycielom.

Dziękuję za znicze, kartony, szary papier to wszystko było potrzebne!!!!
Dziękuję szczególnie kl. VI d , VI b, VI a, VI c, V b- za liczenie , pakowanie, zbiórkę zniczy z ul. Batorego.

Wszystkim jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA

We wtorek 29 października 2013 roku znicze zostały przekazane do Telewizji Wrocław.

Organizatorem akcji jest Telewizja Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Zapalone znicze są znakiem naszej pamięci o zmarłych.

Na Cmentarzu Łyczakowskim spoczywa wielu znanych polaków: Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska i wielu innych oraz we wschodniej części Cmentarza Łyczakowskiego znajduje się cmentarz Orląt Lwowskich.

Koordynator akcji w szkole- Monika Bagińska