kwiecień 2018

Dzień Czekolady

Wyobraź sobie, że trafiasz do fabryki czekolady. Jest to szczególne miejsce, bo pracują w niej małe tajemnicze stworzenia. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy. Dostajesz  telewizor, z którego można wyciągać prawdziwe czekoladowe batoniki. Podoba ci się? W ten fantastyczny świat możesz przenieść się czytając książkę „Charlie i fabryka czekolady” (Roald Dahl).

Natomiast jeśli chcesz poznać siedmioletnich bohaterów Dawida i Monikę oraz przeżywać razem z nimi ich lęki, marzenia, tęsknotę i miłość to wybierz książkę pod tytułem „Dzień czekolady” (Anna Onichimowska).

Zapraszam do biblioteki!

Wyniki konkursu
"Jej portret - ulubiona bohaterka literacka"
marzec 2018

Z okazji Dnia Kobiet biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny "Jej portret - ulubiona bohaterka literacka”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VII. Spośród dostarczonych prac wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce: Aleksandra Szczotka kl. Vb

II miejsce: Jagoda Kaczor kl. IVc

III miejsce: Antoni Baraniecki kl. Vb

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za przygotowanie prac i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

O kobietach i dla kobiet!

Oto kilka propozycji czytelniczych ze szkolnej biblioteki:

• Mała księżniczka - Burnett Frances Hodgson
  • Dziewczynka tańcząca z wiatrem - Katarzyna Zychla
  • Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy - Anna Dziewit-Meller
  • Pamiętnik nastolatki - Beata Andrzejczuk
  • Sekretnik - Nowak Ewa
  • Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - Elena Favilli
  • Stowarzyszenie wędrujących dżinsów - Ann Brashares

Zrób sobie prezent na Dzień Kobiet!
Wypożycz książkę!

Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV i VI - luty 2018

Dnia 21 i 26 lutego w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV i VI. Komisja konkursowa w składzie Anna Wojciechowska i Weronika Surmań wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła zwycięzców:

w kategorii klas IV:

I miejsce: Przemysław Sobala 4c
II miejsce: Natalia Dębowska 4c
III miejsce: Jakub Widerski 4b i Martyna Ratajczak 4c

w kategorii klas VI:

I miejsce: Zuzanna Jurkowska 6b
II miejsce: Hanna Pabich 6b
III miejsce: Amelia Brzezińska 6b

Przemysław Sobala, Natalia Dębowska i Zuzanna Jurkowska będą reprezentowali naszą szkołę na konkursie powiatowym.

Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

>>ZDJĘCIA<<

DZIEŃ KOTA - 17.02.2018

Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, w tym roku wypada w sobotę.

Z tej okazji proponujemy w przyszłym tygodniu sięgnąć po książki o kociej tematyce, kocim tytule lub z kotkiem na okładce ;)

Najmłodszych kociarzy zapraszamy do biblioteki przy ul. Batorego, tych trochę starszych na ul. Szkolną.

WALENTYNKI - 14.02.2018

W ostatnich dniach nasza biblioteka szkolna zamieniła się w studio fotograficzne. Uczniowie oraz nauczyciele mogli zrobić
sobie zdjęcie w walentynkowej fotobudce.
Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy!

>>> ZDJĘCIA<<<

„Grudniowe czytanie przy herbacie"

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej podczas długiej przerwy. W tym czasie będziemy głośno czytać nowości zakupione do biblioteki, skierowane do dzieci i młodzieży. Podczas tych spotkań zostaniecie poczęstowani ciepłą herbatą. Akcja trwać będzie przez cały grudzień.

czytanie

STREFA CISZY - grudzień 2017

WARSZTATY PLASTYCZNE

Nasza biblioteka to miejsce nie tylko dla miłośników książek i czytania, ale takża dla młodych artystów. Na przełomie listopada i grudnia odbył się krótki cykl warsztatów plastycznych, podczas których chętni uczniowie pod kierunkiem pani Dobrawy Jurkowskiej wykonywali ozdoby świąteczne. Artystyczne wytwory wzbogaciły szkolne stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie cieszyły się niemałym zinteresowaniem kupujących.

>>>ZDJĘCIA<<<